Niezwykły pojazd do 1000 zastosowań,
do pracy przez 365 dni w roku.

Konstrukcja Unimoga.

Unimoga marki Mercedes-Benz zaprojektowano specjalnie do eksploatacji z osprzętem. Do dziś wynikają stąd rozliczne praktyczne korzyści. Bezpieczny i niezawodny w eksploatacji, posiadając wybitne walory konstrukcyjne jako system i nośnik narzędzi, Unimog od ponad 60 lat służy za profesjonalny nośnik narzędzi. Albowiem nasze „uniwersalne urządzenie motorowe”, Universal-Motor-Gerät – jak brzmiała pierwotna nazwa Unimoga – jest samochodem stworzonym specjalnie do tego celu. We współpracy z licznymi kwalifikowanymi producentami osprzętu i zabudów oraz z wykorzystaniem ogromnego know-how partnerów Unimoga powstaje system o niezrównanej uniwersalności i produktywności. Przy wszystkich swoich zdolnościach Unimog ma też niezwykle kompaktowe gabaryty – i właśnie dlatego nasz nośnik narzędzi potrafi wykorzystać swoją efektywność niemal wszędzie.

+Układ jezdny.

Unimoga nic nie wytrąci z równowagi. Dzięki zaawansowanej konstrukcji układu jezdnego, opartej na solidnej ramie drabinowej, Unimog radzi sobie z trudnymi wyzwaniami i ciężkimi pracami. Do charakterystycznych cech i elementów jego konstrukcji należą: stały napęd na wszystkie koła, znaczny prześwit podwozia uzyskany dzięki osiom portalowym, wysoki komfort jazdy, możliwość znacznego wykrzyżowania osi oraz blokady mechanizmu różnicowego w obu osiach. Nasz nośnik narzędzi posiada ogumienie pojedyncze z układem regulacji ciśnienia Tirecontrol plus, odznacza się też optymalnym rozłożeniem mas, przez co nawet poza utwardzonymi drogami jest w swoim żywiole – zaś na szosach rozwija prędkość do 90 km/h.

+Nośnik narzędzi.

Uniwersalna eksploatacja przez cały rok: nośnik narzędzi Unimog niewątpliwie zasługuje sobie na opinię „tytana pracy”. Potrafi bowiem wykonywać najróżniejsze zadania przez 365 dni w roku. Unimog posiada cztery przestrzenie do montażu osprzętu i zabudowy. Zasilanie osprzętu energią może odbywać się w sposób hydrauliczny, mechaniczny i elektryczny, co sprawia, że Unimog jest niezwykle uniwersalny – ma odpowiedni napęd do każdej z ponad 1000 możliwych prac.

+Możliwości systemu.

Pojazd, który daje na całym świecie ponad 1000 możliwości, jeśli chodzi o dobór osprzętu i rodzaje zastosowań. Unimog marki Mercedes-Benz to pojazd do szerokiego zakresu zadań. Nasz profesjonalny nośnik narzędzi nie tylko ma do zaoferowania szereg znanych zastosowań dla wielu branż, ale także stanowi unikalną platformę dla różnorodnej eksploatacji o każdej porze roku. Mercedes-Benz od kilkudziesięciu lat ściśle współpracuje z producentami urządzeń roboczych i zabudów – doświadczenia naszych własnych specjalistów zazębiają się z fachową wiedzą kompetentnych partnerów Unimoga. Doskonała baza dla systemowych rozwiązań „skrojonych na miarę”.