Praktycznie nie zna granic.
Nad granicę lasu też się wspina.

Konstrukcja Unimoga.

Żwir, śnieg, piasek, nieutwardzone drogi: Unimog U 4023 / U 5023 zawsze przejedzie. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii nowy Unimog o wysokiej dzielności terenowej radzi sobie praktycznie z każdym wyzwaniem. Mając napęd na wszystkie koła oraz nieprzeciętny zakres wykrzyżowania osi, ten solidny pojazd użytkowy wiedzie prym na bezdrożach: Unimog przewiezie załogę, materiały i ciężki sprzęt nawet w bardzo odludne miejsca. W nowej generacji rozbudowano jego dawne zalety.

+Układ jezdny.

Niezwykła dzielność terenowa Unimoga zaczyna się od innowacyjnej konstrukcji jego układu jezdnego: podatna na skręcanie rama z trójpunktowym zawieszeniem kabiny, silnika i skrzyni biegów, a także zawieszenie osi z rurą reakcyjną, wahaczem poprzecznym i resorami śrubowymi pozwalają krzyżować osie pod kątem nawet 30°. Napęd na wszystkie koła, ogumienie pojedyncze, układ Tirecontrol plus regulujący ciśnienie powietrza w oponach oraz blokady mechanizmów różnicowych zapewniają maksymalną trakcję poza utwardzonymi drogami. Dzięki nisko położonemu punktowi ciężkości pojazd zachowuje równowagę nawet na bardzo stromym podłożu. W warunkach terenowych przydaje się Unimogowi zwłaszcza jego spory prześwit podwozia, wynoszący do pół metra. Prześwit taki uzyskano przez zastosowanie osi portalowych oraz umiejscowienie wszystkich podzespołów powyżej dolnej krawędzi ramy.

+SOLIDNOŚĆ.

Zastosowana konstrukcja, sprawdzona już w tysiącach egzemplarzy, codziennie przechodzi najtrudniejszy test: w Państwa rękach. Wytrzymałe, typowe dla Unimoga osie portalowe ze znacznym prześwitem podwozia, ekstremalny zakres wykrzyżowania osi, spawana rama, konstrukcja zawieszenia z rurą reakcyjną, zdolność brodzenia, hamulce tarczowe i zwolnice kół z pełną osłoną przed pyłem i zabrudzeniem – te i wiele innych zalet odczują Państwo na każdym metrze.

+Możliwości systemu.

Unimog to więcej niż tylko pojazd. Połączenie zamontowanych na stałe lub wymiennych urządzeń roboczych i zabudów tworzy system cechujący się niezwykłą uniwersalnością i wydajnością. Mercedes-Benz od kilkudziesięciu lat ściśle współpracuje z producentami osprzętu i zabudów – doświadczenia naszych własnych specjalistów zazębiają się z fachową wiedzą kompetentnych partnerów Unimoga. Dlatego nawet firmy z niecodziennym profilem wymogów znajdą u nas rozwiązania „skrojone na miarę”.